top of page
EKSTERN ARBEJDSKRAFT TIL KUNDERNES BEHOV

ADDING ENGINEERING

Med kontorer i Aalborg, Ballerup og Vejle er Adding Engineering er et landsdækkende ingeniørfirma med fokus på den grønne omstilling. Vi udfører el-, maskin- og procestekniske opgaver og er specialister i produktions-, proces- og energiteknik, som kan løse opgaver på alle niveauer. Den faste stab af medarbejdere består af erfarne ingeniører og maskinmestre, der kan udføre en bred vifte af opgaver, lige fra overordnet projektledelse til detail-engineering og idriftsættelse. Arbejdet udføres altid i tæt samarbejde med vores kunder, og oftest er vi en del af kundens organisation, mens arbejdet udføres.

 

Navnet “Adding” siger det hele, da det er engelsk nutidsform af “at lægge til”, fordi vi betragter os selv som en ekstra værdiskabende ressource, som virksomheder kan gøre brug af, når den faste stab skal suppleres eller når der er brug for specialiseret viden til at klare en særlig udfordring.

OM ADDING ENGINEERING

Om Adding Engineering
01-Cases.png

Læs nogle af vores cases her. Vi har løst projekter og opgaver indenfor mange forskellige industrier. Måske kan vi også hjælpe dig med et projekt?

02-Medarbejdere.png

Nøglen til succes ligger i vores medarbejderes kompetencer. De er grunden til, at vi kan levere kvalitet til vores kunder. Mød dem alle her.

03-Kompetencer.png

Vores team består af ingeniører, maskinmestre, automationsteknikere, projektledere og konstruktører. Læs mere om deres kompetencer her.

04-Ydelser.png

Vores speciale ligger inden for ingeniørarbejde, projektledelse og dokumentation, og vi tilbyder kundespecifikke ydelser. Læs mere om dem her.

05-Jobs.png

Se ledige stillinger her. Vi er altid interesserede i at høre fra kandidater, som ønsker en varieret og udfordrende hverdag, der kan gøre en forskel.

06-Nyhedsmail.png

Vores nyhedsmail udkommer 3-4 gange om året. Tilmeld dig her, hvis du vil modtage viden, gode råd og brancherelevante nyheder.

NYTTIGE VIDEOER

Har du ønske om at rydde op i dit eksisterende produktprogram, eller ønsker du en mere vækstorienteret tilgang, kan Adding Engineering hjælpe dig på vej. Se videoen og hør vores Simplimize-ekspert Bendix Lehmanns gode råd.

Ole Mogensen fra Aalborg Portland udtaler sig om samarbejdet med Adding Engineering. Vi har gennem årenes løb arbejdet sammen med Aalborg Portland på adskellige projekter.

Ethvert projekt har brug for tydelig og kompetent projektledelse. Adding Engineering sikrer overblik og fokus gennem hele projektet, så målene nås til den aftalte tid, og eventuelle korrigerende tiltag kan iværksættes i rette tid.

Se videoen, hvor medarbejder og Projektleder Kristoffer Stampe fortæller om, hvordan det er at arbejde hos Adding Engineering, og at man som medarbejder befinder sig i et lærerigt miljø fyldt med spændende opgaver og udfordringer.

GODE RÅD OG VIDEN

07-CE-marking.png

En CE-mærkning kan være en omkostningstung proces, som koster mange ressourcer internt. Læs vores seks råd til en vellykket CE-mærkning.

08-ERP-råd.png

Alle kender en skrækhistorie om et ERP-projekt, som er kørt af sporet. Men sådan behøver det ikke være. Læs vores fem gode råd til et godt ERP-projekt her.

09-Gronne-projekter.png

Vi bidrager løbende til grøn omstilling og mange andre spændende projekter inden for fx proces, el- og maskinkonstruktion. Bliv klogere her.

contact

KONTAKT OS

Ring +45 70 23 45 55 eller udfyld formularen nedenfor.

Så vender vi tilbage hurtigst muligt

Tak for din besked!

bottom of page